Enkodery Comnet


ComNet encoder jest urządzeniem przekształcającym ruch w sygnały elektryczne. Ów sygnał może zostać odczytany przy użyciu urządzenia sterującego, takiego jak sterownik PLC lub też licznik impulsów. Urządzenia sterujące mogą wykorzystywać tego typu sygnał, aby kontrolować proces, który jest zależny od spełnienia kilku warunków, m.in. aktywacji drukującej głowicy. Enkodery wykorzystują kilka metod tworzenia sygnału. Jednymi z najbardziej popularnych są enkodery optyczne, do których zalicza się enkodery absolutne oraz inkrementalne.

Każdy ComNet encoder posiada szereg zalet. Enkodery absolutne wysyłają unikalne sygnały dla wszystkich możliwych pozycji. Dostarczają więc informacji na temat zmiany pozycji z jednej na drugą oraz kod, będący wskaźnikiem każdej z tych pozycji. Natomiast sygnały dostarczane przez enkodery inkrementalne występują w postaci fali impulsów o stanie niskim lub wysokim, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie kierunku obrotu. Co ważne, charakteryzują się one bakiem możliwości określenia specyficznej pozycji. Możliwe jest wyłącznie zbadanie ruchu z jednej pozycji do drugiej.

ComNet Encoder

ComNet encoder – do czego służy?


ComNet encoder jest przetwornikiem obrotowo-impulsowym. W praktyce oznacza to, że ma on możliwość zamiany obrotu osi na impulsy elektryczne. W automatyce, urządzenie to służy głównie do pomiaru drogi oraz prędkości obrotowej. Jego podstawowymi elementami są: przesłona, występująca najczęściej w postaci paska lub tarczki z zaczernionymi polami, moduł elektryczny oraz transoptor.

ComNet encoder posiada coraz szersze zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i różnego rodzaju maszynach oraz liniach produkcyjnych. Znajdzie on zastosowanie także w aplikacjach windowych i maszynowych, robotach, obrabiarkach oraz serwonapędach. Poza dużą uniwersalnością oraz szerokością zastosowań, enkodery charakteryzuje również wysoka jakość wykonania, dzięki czemu mogą bezproblemowo służyć przez długi czas. Ich atutem jest także fakt, że mogą one wykonywać swoją pracę nawet w niekorzystnych warunkach środowiskowych, takich jak występowanie wstrząsów, duża wilgotność oraz obecność pyłów.

ComNet encoder – zapraszamy do zakupu!


Jeżeli poszukują Państwo wysokiej klasy enkoderów, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dostępne na stronie ComNet encodery cechuje ponadprzeciętna wytrzymałość, dzięki czemu będą niezawodnie służyć przez wiele lat. Na każdy produkt przysługuje dożywotnia gwarancja, więc nie muszą Państwo martwić się o ewentualne problemy z serwisem gwarancyjnym. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.